ZAGRAJĄ WE LWOWIE, A ZACZĘLI OD 3:0Między innymi wyjazd na Ukrainę i sparing z zaprzyjaźnioną Pogonią Lwów czeka juniorów młodszych SMS-u Certus Chrobrego Głogów, którzy 11 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwszy sparing za nimi. Wczoraj pokonali u siebie KS Polkowice 3:0.

– Patrząc na etap naszych przygotowań, który jest ciężkim okresem, jestem zadowolony z postawy moich zawodników – mówił o spotkaniu trener Paweł Rząsa. – Zawodnicy, którzy zagrali w drugiej połowie również pokazali się bardzo pozytywnie, więc rośnie rywalizacja w zespole. To oraz zero z tyłu cieszą.

Juniorski Chrobry dzięki programowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego trenuje dwa razy dziennie.
– Korzystamy z obiektów sportowych naszego klubu oraz rozrastającej się bazy treningowej SMS-u, która została wyposażona w nowoczesną siłownię oraz salę gimnastyczną do poprawy sprawności ogólnej – dodaje Rząsa.

Kolejny test w przyszłym tygodniu. W drodze do wiosny Chrobry będzie rywalizował jeszcze z Zagłębiem Lubin, juniorami starszymi KS-u Polkowice, Śląskiem Wrocław, Chrobrym II, Koroną Wschowa, Polonią Leszno, a plan dodatkowo uatrakcyjnia halowy turniej i przede wszystkim wyprawa na Ukrainę.
– Wyjeżdżamy 7 marca. Oprócz zajęć treningowych rozegramy sparing z Pogonią Lwów. Będzie też okazja trochę pozwiedzać. Jestem przekonany, że bardzo dobrze przygotujemy się do rundy wiosennej i zrobimy wszystko, by była równie udana, jak ta jesienna – opowiada trener głogowskiej drużyny.

A po tej jesiennej pomarańczowo-czarni zajmują 1 miejsce w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Na półmetku byli na 3 pozycji, która nie dała awansu do ligi makroregionalnej (dalej przeszły dwie czołowe ekipy jednocześnie opuszczając tę grupę). Wszystko ważyło się jednak w ostatniej mającej na to wpływ kolejce, a że nigdy wcześniej juniorski Chrobry takich emocji nie zaserwował, odbiera się to jaki kolejny krok w tę lepszą stronę.


Spar. Chrobry Głogów – KS Polkowice 3:0 (1:0)
Bramki (Chrobry): Stachurski, Flis, Dybizbański.
Chrobry: Pelczar, Magdziak, Rzołądziewski, Skiba, Kierkiewicz, Tupiec, Flis, Pleń, Żugaj, Stachurski, Łuszczewski. Po przerwie zagrali: Paluch, Janicki, Prychod, Mróz, Susfał, Dybizbański, Felczak.

źródło: http://www.chrobry-glogow.pl/news,7095-zagraja-we-lwowie-a-zaczeli-od-30.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.