Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Jak realizujemy nasze cele

Zapewniamy 16 godzin sportu tygodniowo (w tym 4 godziny WF-u (wraz z basenami) i 12 szkolenia sportowego – piłka nożna.

Gwarantujemy program nauczania ogólnego taki sam jak w tradycyjnej szkole.

Zapewniamy harmonijny rozwój psychofizyczny.

Zapewniamy aktywność sportowa realizowana w szkole, dzięki czemu nie ma potrzeby dowożenia na treningi – możliwość odpoczynku lub zorganizowania dziecku innych zajęć (nauka języka itp.).

Zapewniamy obowiązkowy, ciepły, codzienny dwudaniowy posiłek.

Stosujemy w początkowych latach nauki małe klasy, pozwalające na otoczenie uczniów indywidualną opieką.

Organizujemy obozy sportowe latem i zimą, zarówno w kraju jak i za granicą.

Jak wygląda nauka

Zapewniamy profesjonalną kadrę trenerską i program szkolenia PZPN realizowany wraz z Klubem Chrobry Głogów.

Gwarantujemy poziom nauczania dorównujący najlepszym szkołom w Głogowie.

Zapewniamy opracowanie tygodniowego rozkładu zajęć tak, aby rozkład innych zajęć edukacyjnych był dostosowany do rozkładu zajęć sportowych.

Dążymy do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów na zajęciach edukacyjnych wiadomości objętych programem nauczania.

Umożliwiamy uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki sportowe i uczestniczącym w zawodach krajowych lub międzynarodowych realizowania indywidualnego programu lub toku nauki.

Organizujemy ferie letnie i zimowe w ciągu całego roku szkolnego, z dostosowaniem ich terminów do terminów zawodów sportowych, przy zachowaniu liczby dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Rozwój fizyczny

Szkoła sportowa zapewnia regularne treningi i zajęcia ruchowe, które sprzyjają rozwojowi fizycznemu dziecka. Pomagają one w budowaniu siły, kondycji, koordynacji i gibkości.

Zdrowie

Aktywność fizyczna jest kluczowa dla zdrowia. Regularne treningi mogą pomóc w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, takim jak otyłość, cukrzyca czy choroby serca.

Umiejętności społeczne

W naszej szkole nauka to wspaniała przygoda, ponieważ

Panuje przyjazna atmosfera

Chętnie współpracujemy z rodzicami