Wyjazd uczniów SMS-u na mecze sparingowe do CzechW dniu 11.10.2017 dwie grupy uczniów naszej szkoły wyjechały na sparingi do Czech. Uczniowie 2 i 3 klasy Gimnazjum zagrali ze swoimi rówieśnikami z Liberca. Po bardzo udanych meczach osiągnęliśmy następujące wyniki:

SLOVAN LIBEREC – CHROBRY U15 GŁOGÓW 1:2 (0:1)

Bramki: Marciniak (25’), Antkowiak (60’)

Chrobry: Cieśla, Wawer – Dopierała, Iwanowicz, Serafin, Malczuk, Pruski, Gniewosz, Romanowicz, Antkowiak, Gorzelańczyk, Marciniak, Skałecki, Gizicki, Szafer, Godlewski, Podchul, Mandziuk.

Był to nas wartościowy test-mecz. Rywal okazał się bardzo wymagający. Bardzo dobrze wyglądał zarówno pod kątem motorycznym jak i pod kątem techniczno-taktycznym. Cieszymy się, że coraz częściej mamy możliwość rozgrywać tego typu spotkania. Co do naszej gry, to jestem bardzo podbudowany zaangażowaniem i determinacją zespołu. Ponadto w wielu momentach prezentowaliśmy się bardzo dobrze pod kątem indywidualnym i zespołowym. Widać, że idziemy w dobrym kierunku i stać nas na bardzo dużo. Tymczasem, jeszcze dziś zabieramy się do pracy, bo chcemy grać jeszcze lepiej.

SLOVAN LIBEREC – CHROBRY U16 GŁOGÓW 0:0 (0:0)

Chrobry: Orłowski, Ciosek- Wojak, Maćkowiak, Chaberek , Przybylski,Urban,Skiba,Jandziak,Boksiński,Kruk, Szymański, Włodarczyk,Cios ,Hoffman, Januszko, Bujak, Jóźwiak,Majewski,

Mecz był na bardzo wysokim tempie, przeciwnicy postawili bardzo wysoko poprzeczkę. Pierwsza cześć spotkanie to przewaga drużyny gospodarzy natomiast z każda minuta mecz stawał sie coraz bardziej wyrównany. Początek drugiej połowy oraz końcówka spotkania to przewaga drużyny Chrobrego.

Bardzo pożyteczny sparing, wyciągniemy z niego dużo wniosków. Chłopcy zaprezentowali sie dobrze, mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji w których powinna paść bramka, niestety zabrakło spokoju w polu karnym przeciwnika – dodaje trener Skarpiński.

Po zeszłorocznych wyjazdach naszych zespołów i meczach sparingowych z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań rozegraliśmy cenny sparing ze Slovanem Liberec.  Drużyny zaprezentowały się dobrze na tle silnego przeciwnika. Cieszy fakt rozpoczęcia współpracy z Liberecem. Mamy zapewnienie iż na wiosnę rozegramy kolejne mecze między sobą a także z innymi drużynami z Czech. Podsumowuje dyrektor ds.sportowych SMS-u- Jarosław Wielgus.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.