SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO NA OBOZIE W HISZPANII137 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów zakończyło zgrupowanie piłkarskie w miejscowości Lloret de Mar w Hiszpanii. Kiedy w Polsce sypał śnieg i temperatury były minusowe nasi uczniowie trenowali, zwiedzali i poznawali hiszpańską kulturę w promieniach słońca.

Podczas ponad tygodniowego pobytu nasi podopieczni doskonale się bawili, doświadczając i poznając nowe. Byli m.in. na meczu Barcelony i widzieli na żywo bramkę Lewandowskiego w meczu z Cadiz. Przypominamy, że trwa nabór do najmłodszych klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głogowie.

Do Hiszpanii pojechali uczniowie z klas piątej, szóstej i ósmej szkoły podstawowej, a także pierwszych i drugiej LO. W komfortowych warunkach przygotowywali się do nadchodzących rozgrywek piłkarskich. Każdy zespół rozegrał mecze sparingowe z drużynami z Hiszpanii. Uczniowie klas 6 i 8 SP wzięli udział w treningu prowadzonym przez trenerów hiszpańskich na co dzień pracujących w Villareal i Nowym Jorku. Bramkarze odbyli dwie sesje treningowe z trenerem argentyńskim Kiko pracującym w Girona FC.

Momentem kulminacyjnym wyprawy był udział i kibicowanie uczestników obozu podczas meczu Barcelona-Cadiz na Camp Nou gdzie swoją kolejną bramkę zdobył Robert Lewandowski. Uczniowie zwiedzali Barcelonę i Tossa de Mar a także czynnie wypoczywali na plażach Lloret do Mar.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Hiszpanii. Zastaliśmy wyśmienite warunki do treningu w tym okresie czasu. Oprócz codziennych treningów, rozegraliśmy dziewięć wartościowych sparingów z drużynami z Hiszpanii. Dla większości naszych młodszych zespołów była to pierwsza możliwość konfrontacji z innym stylem i kulturą gry. Cieszę się, z pracy szkoleniowej i wychowawczej, która zrealizowali trenerzy ze swoimi grupami. Bardzo wartościowe były treningi pokazowe prowadzone przez trenerów hiszpańskich i argentyńskich. Radość i emocje zawodników wchodzących na mecz na Camp Nou pokazuje jak nasi uczniowie kochają piłkę nożną. Po końcowych rozmowach z trenerami i uczestnikami postanowiliśmy że na pewno wrócimy w to miejsce w przyszłości. – podsumował obóz dyrektor ds. sportowych SMS Chrobry Głogów Jarosław Wielgus

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.