Sprawozdanie z 1 międzyszkolnego konkursu o „Złotą Piłkę”W bieżącym roku szkolnym, zgodnie z wcześniejszym założeniem, zorganizowany został I międzyszkolny konkurs o „Złotą Piłkę”.

Tematem rywalizacji była historia polskiej piłki nożnej dla mężczyzn w latach 1920 – 2016 w pierwszym etapie oraz historia klubu Chrobry Głogów w drugim etapie. Organizatorem konkursu była Szkoła Mistrzostwa Sportowego Certus w Głogowie.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych nie tylko z powiatu głogowskiego, ale i z miast spoza województwa dolnośląskiego. Do konkursu zgłosiły się szkoły – 3 szkoły z Głogowa ZSO – Gimnazjum Dwujęzyczne, Gimnazjum „Aslan”, SMS „Certus” oraz Gimnazjum nr 1 z Polkowic i ZS z Bytomia Odrzańskiego.

Łącznie uczestników konkursu w I i II etapie było 39 osób. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli przygotować się do konkursu wg regulaminu opracowanego przez inicjatorów konkursu.
Konkurs odbył się w dniu 07.04. 2017 r. w siedzibie szkoły.

Honorowy patronat nad konkursem obięli Prezydent Miasta Głogów oraz klub Chrobry Głogów.
Celem konkursu było zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy, teoretycznej o tematyce sportowej oraz zaszczepienie młodzieży zasad zdrowej rywalizacji, promowanie idei konkursu jako środka umożliwiającego uzewnętrznienie własnego potencjału. Konkurs był również prowadzony w ramach promocji szkoły.

Zadanie zrealizowane zostało w całości przy pomocy kadry pedagogicznej, personelu pomocniczego. W związku z powyższym proponuję, aby kontynuować pomysł konkursu, wprowadzić go do kalendarza imprez szkolnych na stałe.

Laureaci konkursu:
I Miejsce: Alicja Skrzypczak – Gimnazjum nr 1 w Polkowicach
II Miejsce: Michał Jaworski – Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie
III Miejsce: Marcin Dorożyński – Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie
Zapraszamy za rok na II edycję międzyszkolnego konkursu o Złotą Piłkę!

Opracownie:
Katarzyna Perszke

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.