Spotkanie z DietetykiemJaką wartość w życiu sportowca ma dieta? Dlaczego Robert Lewandowski przywiązuje do niej tak dużo uwagę? Co, kiedy i dlaczego należy jeść i pić, aby stać się lepszym sportowcem? O tym i o wielu innych kwestiach z zakresu żywienia nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję porozmawiać z licencjonowaną dietetyk Agnieszką Mrozkowiak z Centrum Żywieniowego Źródło Zdrowia.

Spotkania dla wszystkich klas odbyły się w dniu 29 września – Przy obecnym wysiłku fizycznym, który Ci chłopcy podejmują i celach jakie przed nimi się stawia, wiedza z zakresu własnego żywienia jest podstawą do osiągania wysokich wyników sportowych. Bez odpowiedniego „paliwa” nie da się wykorzystać ich maksymalnego potencjału – mówiła Agnieszka Mrozkowiak, dietetyk. 

– Dzisiaj zdecydowana większość sportowców na wysokim poziomie korzysta z indywidualnie dobranej diety do potrzeb ich organizmów – dodaje Agnieszka Mrozkowiak, dietetyk.

Istnieje możliwość indywidualnej konsultacji dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głogowie. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z Dietetyk Agnieszką Mrozkowiak: 665-443-334. 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.