SMS Certus w Krainie Wygasłych Wulkanów.Klasa II gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego wybrała się na poszukiwanie minerałów do tajemniczej krainy wulkanów.

Lubiechowa. W niektórych  pustkach  wykrystalizowały  się minerały, tworząc  tak geody  i  migdały. W formie  migdałów  występują  tu  agaty  można  je spotkać  w  całym  kamieniołomie.

Natomiast  w  geodach  znajdują  się  kryształy  ametystu, kwarc mleczny  i  dymny  a także  różowy kalcyt.

Nasi poszukiwacze mieli pełne ręce roboty przy wydobywaniu cudnych okazów ametystów i kwarców oraz migdałowców – warto było szukać!

Góra Wielisławka i Organy. Wielisławka jest od dłuższego czasu mekką wszelakiej maści poszukiwaczy skarbów. Zapewne jest to efektem wskazywania tego miejsca jako jednego z domniemanych miejsc ukrycia legendarnego Złota Wrocławia. Złotego pociągu odnaleźć się nie udało ale fajne dendryty manganowe tak.

Ostrzyca Proboszczowicka. Szczyt Ostrzycy w okresie zlodowacenia wystawał nad powierzchnię lodu. W wyniku oddziaływania niskich temperatur, zamarzania i rozmarzania wody, bazaltowe skały pękały, tworząc na zboczach szczytowych partii góry gołoborze

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.