Relacja z testów sprawnościowcyhW dniach 27-28 kwietnia odbyły się egzaminy sprawnościowe do Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego CERTUS w Głogowie. Zainteresowanie było bardzo duże, pomimo niesprzyjającej aury na testach stawiło się prawie 80 kandydatów, z których ponad połowa przyjechała spoza Głogowa (m.in. z Leszna, Zielonej Góry, Gubina, Legnicy). W ramach testów musieli wykazać się oni sprawnością i szybkością w biegu na 30 m, prowadzeniu piłki po kopercie oraz w grze 5 x 5 zawodników.

Emocje w trakcie egzaminów były bardzo duże, przeżywali je zarówno zawodnicy jak i licznie przybyli rodzice. Oceną umiejętności zajmowali się trenerzy Chrobrego Głogów oraz, z ramienia szkoły, dyrektor ds. szkolenia, trener Rafał Ulatowski.

Nauka w szkole rozpocznie się od 1 września. W ramach zajęć uczniowie poza ogólnym programem nauczania będą realizować program szkolenia opracowany przez profesora dr hab. Henryka Dudę z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, wdrażany pod nadzorem m.in. Jarosława Wielgusa i Rafała Ulatowskiego. Do dyspozycji przyjezdnych uczniów zostanie oddany internat mieszczący się na terenie szkoły. Należy podkreślić, że nauka w szkole jest bezpłatna, rodzice ponoszą tylko częściowe koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Wyniki testów zostaną ogłoszone w dniu 18 maja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.