Przygoda we WrocławiuUczniowie klasy I i II gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego Certus w Głogowie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, podczas której mieli okazję zwiedzić Stadion Miejski oczami gwiazdy piłki nożnej. Zwiedzanie zaczęliśmy od wejścia tylko dla zawodników przez szatnie, ławki dla rezerwowych, trybuny i salę, w której odbywają się pomeczowe konferencje prasowe. Uczniowie zobaczyli też centrum monitoringu oraz areszt – miejsce niedostępne na co dzień.

Kolejną atrakcją była przejażdżka koleją gondolową POLINKA.

Na koniec uczniowie przeżyli edukacyjną przygodę w Hydropolis – Centrum wiedzy o wodzie, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi, następne poszliśmy do strefy poświęconej tajemnicom, jakie kryją w sobie głębiny oceanu.
Zobaczyliśmy replikę batyskafu Trieste, który zanurzył się do Rowu Mariańskiego. Uczniowie zwiedzili pracownię dawnych wynalazców oraz współczesne laboratorium. Był też czas na skorzystanie z tego co każdego interesowało – trzeba było w sposób aktywny połączyć wysiłek fizyczny z intelektualnym.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.