Pierwsze treningi SMS Certus ChrobryW środę po południu treningi przed nowym sezonem wznowił SMS Certus Chrobry – to 30-osobowa grupa młodych zawodników, która we wrześniu rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego i będzie reprezentowała głogowski klub w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Trenerem rocznika jest Paweł Rząsa, który ma przy sobie nie tylko znanych sobie wychowanków ChG, ale też ściągnięte za sprawą SMS-u i Chrobrego utalentowane piłkarsko osoby z zewnątrz, z Zielonej Góry, Leszna czy Polkowic.

Chłopcy fajnie i profesjonalnie podeszli do pierwszych zajęć treningowych – cieszył się z powrotu po przerwie P. Rząsa. Nowi zawodnicy byli pod wrażeniem naszych obiektów sportowych. Jestem przekonany, że powstanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Certus wraz ze ścisłą współpracą z Chrobrym Głogów podniesie jakość naszego szkolenia. Chcemy też inwestować w naszą młodzież, dlatego dostała od nas nowy sprzęt treningowy.

Trening na drugiej płycie poprzedziło spotkanie organizacyjne z samymi zawodnikami i ich rodzicami. Koncepcję przedstawił obecny dyrektor Chrobrego Zbigniew Prejs, właściciel Szkoły Mistrzostwa Sportowego Dariusz Jandziak oraz trenerzy Jarosław Wielgus i Paweł Rząsa.

W pierwszym tygodniu będziemy trenować raz dziennie, w drugim przejdziemy na dwa treningi w ciągu dnia. Rozegramy też pięć spotkań sparingowych – powiedział o planach na najbliższe tygodnie Rząsa.Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.