Mateusz Wielgus ze stypendium prezydentaZ dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Mateusz Wielgus, otrzymał stypendium prezydenta miasta, Rafaela Rokaszewicza. Nasz piątoklasista w poniedziałek, 6 czerwca 2022 r., odebrał list gratulacyjny podczas specjalnej gali, która odbyła się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. Chłopiec znalazł się wśród elitarnego grona uczniów o najlepszych wynikach w nauce.

Mateusz zdradził, że na początku uroczystości czuł się zestresowany tym, iż będzie musiał wejść na deski sceny jako jedyny ze swojej szkoły. Na szczęście okazało się, że odbierze nagrodę razem z grupką innych uczniów.

Nasz zdolny uczeń podkreśla, że uściśnięcie ręki prezydenta miasta i otrzymanie od niego wyróżnienia było ogromnym zaszczytem i powodem do dumy. Mateusz, zapytany o receptę na dobre wyniki w nauce, stwierdził, że najważniejsze to zamienić ją w dobrą zabawę – uczyć się w chwilach, gdy ma się na to ochotę, a nie pod przymusem.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i liczymy, że kolekcjonowanie świetnych ocen i stypendiów naukowych wejdzie Mateuszowi w nawyk.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.