JUNIORZY MŁODSI (3 GIMNAZJUM) W SWOICH LIGACHUczniowie trzeciej klasy gimnazjum naszej szkoły mają już za sobą pierwszą rundę w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych i Okręgowej Lidze Juniorów Młodszych. Pomimo, że występują młodszym rocznikiem, to zbierają przyzwoite recenzje. W ostatnim meczu ligi wojewódzkiej pokonali Śląsk Wrocław S.A wynikiem 3:2.
I Liga Wojewódzka w której występują jest bardzo wymagająca. Przede wszystkim ze względu na to, że nasi uczniowie grają w niej młodszym rocznikiem. Wystarczy spojrzeć chociażby na zespół Śląska U16 Wrocław zdobył dotychczas raptem trzy punkty, a przecież jeszcze pół roku temu skutecznie rywalizował w Centralnej Lidze Trampkarza – Wyniki są ważne dla zawodników, dla nas szkoleniowców najważniejszy jest rozwój, a my jesteśmy zadowoleni z naszych podopiecznych. Widać w nich pasję, energię i chęć do robienia postępu – co jest kluczem. Chcieliśmy grać w tej lidze i mocno o nią walczyliśmy, pomimo że zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak trudne zadanie nas czeka – mówi Sebastian Górski, trener.
– Traktujemy ten rok jako ziarno, które zaowocuje w przyszłym i kolejnych latach. Cieszę się przede wszystkim z rozwoju indywidualnego poszczególnych zawodników. Jest bardzo duża rywalizacja. Zawodnicy którzy jeszcze kilka miesięcy temu grali mało, dziś skutecznie walczą o skład. Pomimo kontuzji trzech dotychczas wyróżniających się zawodników, pozostali skutecznie ich zastępują. Trzeba jednak zauważyć, że nie zamierzamy na tym poprzestać. Chcemy wskoczyć na jeszcze wyższy poziom naszego grania. Aby to osiągnąć musimy utrzymać poziom zaangażowania we wszystkim co robimy. Ten pociąg jedzie dalej, a biletem jest chęć – dążenia do doskonałości – opowiada S. Górski.

Poczynania naszych uczniów z klasy 3 GIMNAZJUM można śledzić na stronach:
Liga Wojewódzka: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,26707.html
Liga Okręgowa: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,26764.html

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.