FC Wrocław Academy – Chrobry Głogów (1:6)

Kolejne zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych odniósł zespół złożony z uczniów  rocznika 2001. Drużyna Chrobrego Głogów ograła na wyjeździe FC Wrocław Academy. Nasza drużyna zajmuje aktualnie 3 miejsce w tabeli ligowej.

Skład: Maksimowicz (41’ Wajda)- Juwa, Maćkowiak (41’ Moczurad), Pawlik, Śliwiński- Piła (55’ Kmera) Antochów, Turański, Kwiecień (61’ Wróbel), Baranowski- Zapłacki (61’ Walner)

Bramki:

2’ Baranowski (as. Kwiecień)

5 Zapłacki (as. Śliwiński)

30’ Zapłacki (as. Kwiecień)

70’ Walner

73’ Pawlik (as. Turański)

77’ Turański (as. Walner)

Na mecz wychodzimy bardzo skoncentrowani i wszystko układa się po naszej myśli, już po 5 minutach prowadziliśmy 2:0.  Wynik ten zadziałał na nas rozluźniająco i oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, co zaowocowało kontaktową bramką w 20 minucie. Po stracie gola  zespół się przebudził i na przerwę schodzimy z 2- bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie to my byliśmy stroną dominującą tworząc kilka ciekawych i składnych akcji, dołożyliśmy jeszcze 3 trafienia. W przekroju całego meczu wyglądaliśmy solidnie w fazie atakowania, nieco słabiej w organizacji bronienia. Chciałbym pochwalić zespół za duże zaangażowanie oraz ciężką pracę jaką wykonuje na treningach. Wszystko to przekłada się na naszą postawę w meczach ligowych. – komentuje Andrzej Kwaśnik