CLJ – PUNKT PO SZALONEJ KOŃCÓWCEPiłka nożna jest bardzo widowiskową dyscypliną i dziś to pokazała w meczu juniorów. W 5 kolejce CLJ Chrobry zremisował z Wartą Poznań 2:2. Długo w tym spotkaniu nie było czegoś przypominającego akcja za akcję, ale efektowna końcówka w całości to zrekompensowała.

Chrobry prowadził po golu Kacpra Pietrzczyka w 26 minucie, choć przed tym świetną okazję mieli goście – strzał, poprzeczkę i wybicie z linii bramkowej w ciągu kilku sekund. Druga połowa należała jednak do Warty, co dokumentują gole z 48 i 71 minuty. Kiedy wydawało się, że po tym już nic się nie wydarzy, bo ogólnie od strony ofensywnej nie działo się wiele, końcówka okazała się dość szalona. Najpierw Damian Stachurski obił poprzeczkę. W 87 minucie wykazał się za to bramkarz Chrobrego Konrad Skóra, który wybronił karnego i dobitkę po nim. Po sekundach piłka była już w drugim polu karnym, gdzie jedenastkę wywalczyli głogowianie. O ile wcześniej Stachurski trafił w poprzeczkę, o tyle teraz uderzył pewnie i – jak się okazało – zapewnił swoim remis. Całość dopełniła czerwona kartka tego zawodnika.

 Spotkanie ocenił trener Paweł Rząsa:

– Graliśmy dzisiaj z bardzo dobrym zespołem, który w poprzednim sezonie zakończył rozgrywki CLJ na wysokim czwartym miejscu. Tydzień wcześniej zremisował z jedną z najlepszych drużyn w Polsce Lechem Poznań. Pierwszą połowę oceniam jako wyrównaną, wyszliśmy na prowadzenie po rzucie rożnym, mieliśmy jeszcze poprzeczkę po uderzeniu Siudaka. Szkoda, bo 2:0 dałoby nam dobry kapitał. Jestem zły na pierwsze 25 minut drugiej połowy, daliśmy się za mocno stłamsić i zepchnąć do obrony, stąd stracone gole. Cieszy końcówka i determinacja zespołu. Zmiany ożywiły grę, ponownie trafiliśmy w poprzeczkę, do tego obroniony rzut karny, zdobyta wyrównująca bramka  z tego elementu, działo się dużo… I ta sytuacja w ostatnich sekundach Damiana Stachurskiego. Szkoda, że nie zdecydował się na uderzenie, bo był w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki. Mamy punkt, który cenimy. Mamy też świetny materiał do kolejnej analizy i nabieramy ciągle cennego doświadczenia. Walczymy dalej. 

 Tak więc Chrobry z drugim punktem w Centralnej Lidze Juniorów, drugim z rzędu i drugim wywalczonym po golu w samej końcówce.

 CHROBRY GŁOGÓW – WARTA POZNAŃ 2:2 (1:0)

1:0 Pietrzczyk 26

1:1 Piekarski 48

1:2 Apolinarski 71

2:2 Stachurski 88 (k)

w 87 minucie Szymon Piekarski (Warta) nie wykorzystał rzutu karnego (Konrad Skóra obronił)

 

CHROBRY: Skóra – Pietrzczyk, Tupiec (60 Zawidzki), Dybizbański, Kotyla (70 Glinecki), Siudak (72 Wojtaszek), Magdziak, Stachurski, Skiba, Flis, Żołądziewski (75 Jóźwiak).

 WARTA: Dojcz – Chraplak, Mikołajczak (76 Fiborek), Ławniczak, Apolinarski, Krawczyk, Wrembel, Wujec, Szwak (46 Nowak), Zieliński (82 Fabiś), Piekarski.

 ŻÓŁTE KARTKI: Skóra, Kotyla, Siudak.

 CZERWONE KARTKI: Stachurski 90 (Chrobry – za drugą żółtą).

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.