CENTRALNA LIGA JUNIORÓW – PIERWSZE ZWYCIĘSTWO CHROBREGO !Podopieczni trenera Pawła Rząsy z pierwszym zwycięstwem w Centralnej Lidze Juniorów. Czekali z nim do 2 kolejki, tyle że mecz z tej serii rozegrano dopiero teraz, jako piąty w kolejności. Dziś po bramkach Alana Wojtaszka i Damiana Stachurskiego SMS Chrobry pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Tak więc progres jest widoczny. Po pechowych dwóch pierwszych spotkaniach ze stratami decydujących o porażkach goli w końcówce, przyszedł wyjazd do Gliwic, dla odmiany gol Chrobrego na finiszu i pierwszy punkt. Minął ponad tydzień i jest pierwsze zwycięstwo. I to na terenie derbowego rywala. A za kilka dni, w sobotę, kolejne derby, tym razem w Legnicy.

– Zagłębie to bardzo mocny zespół, ale pierwsza połowa była wyrównana – opowiadał o meczu trener SMS Chrobrego Paweł Rząsa. – Mieliśmy wtedy kilka sytuacji, między innymi Przemysława Siudaka czy Damiana Stachurskiego, przy czym bardzo dobrze interweniował bramkarz Zagłębia. W składzie dokonaliśmy przed tym spotkaniem korekty, od początku zagrał Alan Wojtaszek, i to on dał nam prowadzenie. Bardzo się cieszymy. W drugiej części gospodarze chcieli odrobić straty i mocno nas przycisnęli. My wyprowadzaliśmy groźne kontry. Jedną z trzech wykorzystał Damian Stachurski. Do końca już umiejętnie się broniliśmy. Brawa za to dla całej drużyny.

ZAGŁĘBIE LUBIN – SMS CHROBRY GŁOGÓW 1:2 (0:1)

0:1 Wojtaszek 39

0:2 Stachurski 57

1:2 Kruk 76 (k)

 

ZAGŁĘBIE (wyjściowy): Stec – Warpas, Kruk, Szukiełowicz, Bogacz, Slisz, Borkowski, Grychtolik, Czuban, Karbownik, Brzeżowski.

SMS CHROBRY: Skóra – Magdziak, Pietrzczyk, Skiba, Żołądziewski (46 Jóźwiak), Kotyla, Dybizbański (77 Tupiec), Siudak (90 Mróz), Wojtaszek (70 Zawidzki), Flis, Stachurski.  

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.