Cenne zwycięstwo U-15 przed barażami

W sobotnim spotkaniu drużyna prowadzona przez duet trenerski Mateusza Łupaka i Tomasza Trznadla, wygrała wyjazdowy mecz z FC Wrocław Academy 1:2, przegrywając do przerwy 1:0. Należy wspomnieć, że drużyna gospodarzy  w całości  składała się z zawodników z Centralnej Ligi Juniorów (5 miejsce w lidze), posiadając również w składzie reprezentanta Polski . Mecz stał na wysokim poziomie, gdzie jedna i druga drużyna grała bardzo ofensywnie.

W pierwszej połowie czekaliśmy na ruch przeciwnika, chcieliśmy zobaczyć na co ich stać i szybko straciliśmy bramkę po naszym błędzie, ale to nas nie zraziło do gry. Posiadając piłkę, staraliśmy się budować atak cierpliwie, znajdowaliśmy się częściej pod polem karnym przeciwnika, ale niestety brakowało finalizacji z naszej strony. W drugiej połowie natomiast bardzo wysoko zaatakowaliśmy przeciwnika, który nie potrafił poradzić sobie w grze pod presją. Od początku do końca drugiej połowy graliśmy wysokim pressingiem i przyniosło to efekt  w postaci strzelenia bramki w 43`(Reszuta) i 79`(Tłuczek). Słowa uznania należą się całej drużynie, za poświęcenie i determinację do końca. Po przebiegu spotkania było widać, że niczym nie odstępujemy od przeciwnika z wyższej ligi, wręcz byliśmy lepiej zdyscyplinowani i groźniejsi w ataku i obronie, co pokazuje wynik. Takie zwycięstwo, z takim przeciwnikiem bardzo nas buduje, zwłaszcza, że przed nami najważniejsze mecze w całej rundzie. Jestem dumny z postawy zawodników, lecz nie spoczywamy na laurach, mamy coś jeszcze do zrobienia, jeszcze musimy powalczyć o to, o czym pragnęliśmy od dawna – Trener Mateusz Łupak.