Blisko 150 kandydatów na egzaminie do 1 klasy LiceumZ roku na rok wzrasta ilość uczestników na egzaminach do naszej szkoły. Na wczorajszych testach sprawnościowych do 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego pojawiło się blisko 150 kandydatów. Liczba robi wrażenie.

Do testów uczestnicy przystąpili tuż po godz. 15:00. W ciągu blisko 4 godzinnego egzaminu przeszli przez test szybkości, prowadzenia piłki, mocy – skoku w dal, gry 1×1 i gier 11×11. Teraz czas na podsumowanie wyników i wyłonienie przyszłych uczniów naszej szkoły i piłkarzy Chrobrego Głogów.

– To dla nas bardzo ważny dzień. Ilość uczestników świadczy o tym, że nasza praca jest doceniana w szerszym obszarze i bardzo jesteśmy z tego zadowoleni. Mamy nadzieję, że za tą ilością młodych piłkarzy pójdzie też jakość. Chłopcy są poddawani testom motorycznym, a także z zakresu działań indywidualnych i drużynowych. Co jest też bardzo istotne i bardzo nas cieszy to fakt, że z obecnych uczniów 8. klasy około 95 procent również bierze udział w dalszym etapie szkolenia. To pokazuje, że Ci chłopcy i ich rodzice są usatysfakcjonowani poziomem szkolenia i nauki – powiedział J. Wielgus, dyrektor ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.