AP Oleśnica – Chrobry Głogów 4:0 (3:0)

Chrobry Głogów U-14 DLT

Skład: Smereka, Siciński, Bielski, Brzezicki, Pawlak, Tłuczek, Pawłowski, Kożyczak, Jastrzębski, Łysek, Jurgo.

Rezerwowi: Śmietana, Dembek, Strzelecki, Totoszko.

Wyjazd do Oleśnicy był dla nas dużym sprawdzianem, w końcu był to mecz z liderem. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy z byt wiele na temat przeciwników. Nastawiliśmy się na grę z kontrataku, ponieważ ciężko było rywalizować z zawodnikami, którzy przewyższali nas fizycznie i motorycznie.

Przebieg meczu był pod dyktandem gospodarzy, kontrolowali spotkanie i w większości czasu przebywali na naszej połowie. Nasza obrona robiła co mogła, lecz w 20` i 28` tracimy bramki ze strzału głową, gdzie zdecydowanie przegrały centymetry w polu karnym. Staraliśmy zaskoczyć ich długa piłką na wysuniętego napastnika, lecz pomimo ogromnej walki o pozycje i podwajaniu, czasem potrajaniu krycia nie wiele z tego wyszło, co powodem było nie oddania strzału na bramkę w pierwszej połowie. W 35` nie zdecydowanie bramkarza w polu karnym, wykorzystuje przeciwny napastnik i schodzimy na przerwę z wynikiem 3:0.

W drugiej połowie zagraliśmy odważniej, szybciej wyprowadzaliśmy akcję, zaczęliśmy wygrywać pojedynki 1×1, lecz w każdej sytuacji jak byliśmy 20m od bramki przeciwnika brakowało zdecydowania, pomysłu i dochodziło do straty piłki. W drugiej połowie oddaliśmy około 4 strzały, natomiast przeciwnik ok. 16. W ostatnich minutach meczu tracimy czwartą bramkę i wynik gospodarze ustalają na 4:0.

Analizując mecz to pomimo wyniku nie korzystnego dla nas, zagraliśmy dobre spotkanie jeżeli chodzi o obronę. Tak naprawdę linia defensywna popełniła w ciągu całego meczu bardzo mało błędów. Można było zauważyć dobrą asekurację oraz współpracę. Niestety gra pozycyjna i wyjście z kontrataku nam w tym meczu po prostu nie wychodziła. Przeciwnik dobrze się ustawiał i przesuwał całym zespołem, że nie byliśmy w stanie przebić się do ich pola karnego. Przez najbliższy okres pozostaje nam popracować bardziej nad elementami, które nam nie wychodziły. Musimy się skupić na utrzymaniem się przy piłce, budowania akcji z większym spokojem i pewnością siebie. Przede wszystkim musimy wychodzić do każdego meczu z większym zapałem, pomimo różnic w parametrach fizycznych zagramy jak najlepsze spotkanie, zostawiające serce na boisku – Trener Mateusz Łupak