Chrobry Głogów U-14 – KS Polkowice 1:1 (1:1)

Skład: Lasoń, Pawlak, Zarówny, Brzezicki, Jastrzębski, Pawłowski, Tłuczek, Niedziela, Łysek, Stremecki, Jurgo.

Rezerwowi: Śmietana, Bielski , Dajnowski, Myszuk, Totoszko, Kożyczak.

Strzelcy bramek: Szymon Tłuczek 24`.

W sobotę na własnym stadionie drużyna Chrobrego Głogów U-14 rozegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Był to sprawdzian i weryfikacja naszego przygotowania do rundy wiosennej z klubem, z którym jesienią przegraliśmy 1:9. Od pierwszych minut zaskoczyliśmy rywali wysokim pressingiem, co sprawiało im kłopot w rozegraniu piłki. W jednej z nielicznych akcji w pierwszej połowie tracimy bramkę, po błędach w kryciu. Parę minut później dominujemy w meczu i udaje nam się strzelić piękną bramkę z ok. 30m (Tłuczek). Do końca pierwszej połowy przewaga była po naszej stronie. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę gościom, ratowały nas dwukrotnie słupki od straty bramki. Ostatnie 15 min wdarł się chaos na boisku, zbyt dużo było niecelnych podań, brakowało wykończenia. Cała ta sytuacja doprowadziła, że jedna i druga drużyna mogła w każdej chwili wykorzystać błąd przeciwnika i doprowadzić do wygranej. Pomimo akcji podbramkowych po obu stronach wynik zakończył się remisem.

Należy pochwalić zawodników o determinację i ogromną walkę jaką pokazali na boisku. Widać w nich dużą przemianę mentalną, zgranie, a także umiejętność radzenia sobie z rywalem o większych warunkach fizycznych. Zabrakło spokojnego rozegrania, dłuższej gry na własnej połowie, a także zimnej krwi pod polem karnym przeciwnika. Przypominając wynik z rundy jesiennej to chłopcy zrobili ogromny postęp, z dnia na dzień stają się coraz bardziej wartościowymi zawodnikami, to ogromnie cieszy i napędza do dalszego działania – Trener Mateusz Łupak.