Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych 4:0 (2:0)

Chrobry Głogów U-14 DLT

Skład: Lasoń, Siciński, Zarówny, Brzezicki, Dembek, Tłuczek, Strzelecki, Kożyczak, Jastrzębski, Stremecki, Myszuk,

Rezerwowi: Śmietana, Pawlak ,Drogosz, Bielski, Jurgo, Totoszko, Łysek.

Strzelcy bramek: 28`, 50` Szymon Tłuczek, 30` Paweł Jurgo, 61` Tymoteusz Myszuk.

Początek meczu był bardzo nerwowy z naszej strony. Nie potrafiliśmy złapać swojego rytmu i popełnialiśmy za dużo błędów w obronie, co było skutkiem wybijania piłki na „oślep”, przez co przeciwnik nas ciągle kontrował. Sytuacji podbramkowych mieliśmy mniej od przeciwnika, lecz wykazaliśmy się lepszą skutecznością.

Po znakomitej kontrze i przyśpieszeniu gry wychodzimy na prowadzenie w 28` po akcji Tłuczka, który nie zawodzi w takich sytuacjach. Dwie minuty później, przy wysokim pressingu podanie przeciwników przejmuje Siciński, który zagrywa idealną prostopadłą piłkę do napastnika, Jurgo drybluje obrońcę, bramkarza i strzela na 2:0. Drugą połowa była już pod naszą kontrolą, graliśmy szybciej i pewniej. W 50` kapitalnym strzałem pod poprzeczkę z 30 m popisał się Tłuczek.

Stworzyliśmy jeszcze wiele sytuacji, ale piłka mijała minimalnie bramkę, bądź trafiała w słupek. W 61` po doskonałym długim podaniu w wykonaniu Dembka, wychodzi sam na sam Myszuk i strzela w kierunku dalszego słupka nie pozostawiając bramkarzowi żadnych szans. Wynik ustala na 4:0. W tym meczu zagraliśmy dwie połowy całkiem inaczej, gdzie pierwsza to chaos i brak zrozumienia, a druga to wspaniała współpraca, zaangażowanie, wola walki i mądrość na boisku.

Nie ma co ukrywać, że jesteśmy jeszcze mało doświadczonym zespołem, ale widać , że z meczu na mecz robimy coraz lepsze postępy i wyciągamy wnioski, oby ta tendencja wzrostowa się utrzymywała – Trener Mateusz Łupak